Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Saganek 2026 -ogłaszamy start!

Przejdź do - Saganek 2026 -ogłaszamy start!

 

Stało się! Ruszamy z naborem  do konkursu na piosenkę turystyczną i żeglarską!

Na naszej stronie "Stowarzyszenie Turystyczne "Piechur" lub na FB na stronie - Spotkanie z Piosenką Turystyczną i Żeglarską. Żagań znajdziesz „kwity’"zgłoszeniowe ! Wypełnij i prześlij na e-mail piosenka2026@wp.pl  Zaśpiewasz u nas 2 piosenki i możesz zdobyć  jedną z trzech nagród głównych. Możesz wyśpiewać jedno z trzech wyróżnień.

Możesz zdobyć uwielbienie Publiczności i wygrać jej nagrodę.

Możesz wyśpiewać nagrodę specjalną organizatorów- nominację na prestiżowe festiwale.

Wszystko to 20 czerwca 2026 r na Podzamczu Pałacu Książęcego w ŻAGANIU. Czekamy na Ciebie .Dokumenty do pobrania nieżej - zgłoszenie, regulamin, oświadczenie.

Obserwuj naszą stronę. Obserwuj nas na FB, znajdziesz tam wiele przydatnych i ciekawych informacji.

 

 

5 marca 2026
Czytaj więcej o: Saganek 2026 -ogłaszamy start!

Nordic Walking WOŚP

Przejdź do - Nordic Walking WOŚP
"Nordic Walking dla WOŚP."
 
Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami, Stowarzyszenie Turystyczne "Piechur" po raz kolejny udowodniło, że pomaganie mamy we krwi (i w nogach). Kolejny raz postawiliśmy na aktywność i integrację w szczytnym celu. Wydarzenie rozpoczęło się  od wspólnej rozgrzewki przygotowanej przez koleżankę Beatę, która zadbała o to, by nasze stawy i mięśnie były gotowe do wysiłku. Czerwone serduszka, kijki w dłoniach i mnóstwo pozytywnej energii, tak  członkowie i sympatycy Stowarzyszenia wyruszyli na szlak. Trasa przebiegała  przez parkowe ścieżki, pozwalając połączyć dbanie o kondycję ze wsparciem celów fundacji. Dziękujemy wszystkim za obecność i wsparcie  WOŚP.

 

9 lutego 2026
Czytaj więcej o: Nordic Walking WOŚP

Trzy lata Spaceru z Piechurem

Informujemy, że juz 04 stycznia 2026 roku rozpoczęła sie kolejna edycja " Spaceru z Piechurem". Podobnie jak w ubiegłym roku, przewodnikiem spaceru bedzie Matgorzata Rulinska, która poprowadzi grupę przez turystyczne szlaki. Spotkania będą sie odbywać w kazdą niedzielę, zbiórka o godz. 14 przy ZPK od ul. Libelta.

Podczas przerw nakrótki odpoczynek, uczestnicy spaceru beda uczyć sie słówek w języku obcym (walk and talk), to jedna z najskuteczniejszych metod  przyswajania wiedzy. Ruch fizyczny dotlenia mózg, co poprawia koncentracje i ułatwia zapamietywanie. Dziekujemy kolezance Małgosi za świetną inicjatywą. Zapraszamy wszystkich mitosników aktywnego wypoczynku do wspólnego wedrowania.

23 stycznia 2026
Czytaj więcej o: Trzy lata Spaceru z Piechurem

Rozpoczynamy Nowy Rok

Przejdź do - Rozpoczynamy Nowy Rok

Styczen jeszcze trwa, a Stowarzyszenie Turystyczne"Piechur" juz w pełnym biegu!Nowy Rok przywitalismy zabawą karnawatową w naszej siedzibie, królowaty tance przy muzyce i pyszny poczestunek. Przy dźwiekach gitar, śpiewalismy nasze ukochane piosenki turystyczne i żeglarskie.

Dziekujemy wszystkim za tą wyjatkowa atmosfere. Ciało wytanczone, duch nakarmiony - sezon 2026 uważamy za otwarty!

 

21 stycznia 2026
Czytaj więcej o: Rozpoczynamy Nowy Rok

Za nami 2025 rok

Przejdź do - Za nami  2025 rok

Już mamy 2026 rok,

Nowy rok przyszedł  dla jednych wraz huczną zabawą sylwestrową w siedzibie „ Piechura”, innych przywitał na mediolańskim szlaku a część wybrała spokojne domowe pielesze.

Niech przyniesie wszystkim radość, obdaruje zdrowiem i pomoże spełnić marzenia, w tym te związane z turystycznym śpiewem, wędrówkami krajowymi i po odległych zakątkach świata..

Warto jednak przypomnieć, co u nas się wydarzyło w II półroczu 2025 r.

Tuż po „Saganku” część pancernych Piechurów ( członków koła pttk Pancerniacy) wybrała się na wycieczkę do Norwegii. Jakie to były cudne wędrówki. Wspaniałe krajobrazy, wodospady, fiordy, góry, lodowce – wszystko to pozostawiło niezapomniane wrażenia.

Końcówka czerwca to wypad na Bazunę i śpiewy z „Krainy Łagodności”, puszczanie wianków z kołem pttk Pancerniacy i udział w spływie kajakowym.

Z początkiem wakacyjnego miesiąca rozpoczęły się wyjazdy śpiewankowe – odwiedzono Wojcieszów, mocna ekipa Piechura uczestniczyła w 16. Południku.

Lipiec to także wyjazd do Janowic Wielkich na koncerty na Polanie a tam trzydniowy maraton śpiewów.

Pierwszy weekend sierpnia to oczywiście wypad do Szklarskiej Poręby na koncerty w ramach Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej. Tym razem na scenie pojawił się nawet nasz przedstawiciel  Jacek – wiceprezes Piechura. Wspólne śpiewy w barze Pod skocznią, koncerty na Bazie pod ponurą małpą i wędrówki po okolicach były, jak zwykle bardzo udane.

Sierpniowa sobota, 9 sierpnia pogoda dopisała, więc doskonała okazja, by odwiedzić Harrachov. Udała się tam 14 osobowa ekipa Spaceru z Piechurem. W sumie 11 przesiadek na pkp nie odstraszyło uczestników i całość wyjazdu przebiegła radośnie bez zakłóceń.

Końcówka sierpnia to kilka wypadów rowerowych m.in. z kołem pttk Pancerniacy.

Także w sierpniu kilka Piechurek uczestniczyło w kursie samoobrony wylicytowanym podczas WOŚP.

Podczas długiego sierpniowego weekendu pozytywnie zakręcone Piechurki odwiedziły księcia Liechteinsteinu podczas dorocznego święta tego państwa. Przy okazji zwiedziły Zurich i Busch w Szwajcarii i zahaczyły o Feldkirch w Austrii. Piękne widoki, przyjaźni ludzie, niestety ceny mniej przyjazne…

W ramach stowarzyszenia Miasto bez granic sporo członków Piechura uczestniczyło w tradycyjnym święcie miasta pod hasłem Otwarte podwórka. To sympatyczna impreza, podczas której mieszkańcy niemieckiego Teltow zapraszają do odwiedzenia ich podwórek, zapoznania się z ich hobby, talentami, wspólnego biesiadowania.

Jarmark Michała tym razem ze skromną naszą reprezentacją a to dlatego, że w tym czasie odbył się rajd w Bieszczady z okazji 30-lecia Stowarzyszenia Turystycznego „Piechur” oraz wycieczka z wędrówką do schroniska Samotnia ekipy Spaceru z Piechurem. Pogoda dopisała, więc  udane spacery, śpiewy przy ognisku, niezapomniane wrażenia.

Końcówka września to udział w obchodach Światowego Dnia Turystyki, zorganizowanych przez stowarzyszenie Ogniwo oraz wypad na Dni Karpia do Doliny Baryczy.

Oj, działo się w październiku – miesiąc rozpoczęliśmy klubowym jesiennym wypadem w góry, tym razem do Sokołowska. Były wędrówki po okolicy – zahaczono o schronisko Andrzejówka. Były śpiewy przy ognisku.

Władze miasta doceniają naszą działalność, dlatego tradycyjnie w październiku sporo naszych członków otrzymuje dyplomy z podziękowaniami podczas miejskich uroczystości.

Październik to tradycyjnie miesiąc, w którym Towarzystwo Przyjaciół Żagania wybiera Żaganianina Roku. Nie mogła zabraknąć nas na tej uroczystości.

Było też wyjątkowa okazja, by udać się do Szczecina- spora delegacja „Piechura” uczestniczyła w ślubie Oskara i Agnieszki.

W tym samym czasie inne Piechurki odwiedziły Bratysławę i okolice, podziwiając pałac Devin, zamek w stolicy, spacerując uliczkami Starego Miasta.

Piękny październik sprzyjał wędrówkom i turystycznym śpiewom. Na liście obecności spotkania między giełdowego w Chacie Izerskiej znalazło się sporo Piechurów.

W listopadzie kilkuosobowa silna grupa pośpiewała wraz z laureatami naszego Saganka na Ogólnopolskich Prezentacjach Muzycznych w Terepaczkowie. Inni w tym czasie odwiedzili Jarmark Bożonarodzeniowy z ekipą koła pttk Pancerniacy.

Pożegnaliśmy ś.p. Daniela Marchewkę biorąc udział w jego ostatniej drodze. Odpowiedzieliśmy na jego apel, aby wspomóc datkami żarskie Hospicjum.

Byliśmy  w schronisku Pod Wieżycą na koncercie jubileuszowym kultowej „Sety”

Końcówka roku to wspomniany już wyjazd 2 Piechurek do Mediolanu, ale  dwie inne grupy uczestniczyły w wypadach do Pragi na Jarmark Bożonarodzeniowy.

W grudniu także świętowaliśmy z zaprzyjaźnionymi Bobrami ich kolejny jubileusz.

„Piechury” lubią góry, więc w Mikołajki spora ekipa Piechura wzmocniona przyjaciółmi ze Szczecina ruszyła na Urodziny Krysi – tym razem zorganizowane w schronisku Odrodzenie.

Szkoliliśmy się i uczestniczyliśmy w konferencjach organizowanych przez miasto, powiat, Żagański Pałac Kultury i inne instytucje. Spotykaliśmy się z pisarzami, aktorami. Spora delegacja Piechura była obecna na warsztatach, wykładach, koncercie w ramach wydarzenia – Żagańskie Forum Inicjatyw Społecznych HUB. Nie zabrakło Piechurów podczas IV Seminarium Parkowego. Stowarzyszenie reprezentowała dodatkowo 12 osobowa grupa uczestników Spaceru z Piechurem.

Lubimy koncerty, więc sporo Piechurów uczestniczyło w wielu m.in. Anity Lipnickiej w pałacu, koncertach przy świecach, występach orkiestr żagańskich szkół muzycznych i ich absolwentów.

Organizowaliśmy również tradycyjne spotkania tj. klubową Wigilię, wieczór Andrzejkowy z wróżbami, wieczór pieśni patriotycznych w święto 11 listopada.

Na początku listopada tradycyjnie zapaliliśmy znicze na grobach zmarłych „Piechurów” i innych przyjaciół z turystycznej braci, która oddaliła się już na niebieskie połoniny.

Przez wszystkie niedziele minionego roku odbywały się Spacery z Piechurem. Grupa liczy już blisko 40 osób, a w spacerach uczestnicy ok.15-20 z nich. Wędrówki urozmaicane są ogniskami, opowieściami regionalistów, tańcami w terenie. Ekipa wyjechała w minionym roku czterokrotnie na wycieczki: na początku roku do Kostrzycy z wędrówką po zimowym Karpaczu, latem do czeskiego Harrachova, we wrześniu ponowna Kostrzyca ze spacerem do Samotni a w grudniu wypad do Poznania na koncert ballad Brela i zwiedzanie miasta.

Rok nam minął pracowicie, bo wymieniono kominek na nowy piecyk, uporządkowano podwórko i wszystkie zakamarki budynku.

 Przed nami kolejny rok z nowymi wyzwaniami, marzeniami.

Weszliśmy w niego radośnie i tak chcemy trzymać!!!

 

 

 

6 stycznia 2026
Czytaj więcej o: Za nami 2025 rok

30. Spotkanie z Piosenką Turystyczną i Żeglarską SAGANEK 2025 za nami

Przejdź do - 30. Spotkanie z Piosenką Turystyczną i Żeglarską SAGANEK 2025 za nami

W dniach 13 – 14 czerwca 2025 zaprosiliśmy do Żagania turystyczną, muzyczną brać. Konkursowicze i śpiewający turyści dopisali. Mimo, że był piątek i trzynastego, pierwszy dzień Saganka można zaliczyć do udanych. O godz. 17.30 nastąpiło uroczyste otwarcie Jubileuszowego 30. Spotkania  z Piosenką Turystyczną i Żeglarską Saganek 2025. Otwarcia dokonał Sławomir Kowal – burmistrz Żagania, Karolina Gałązka – dyrektorka Żagańskiego Pałacu Kultury oraz prezeska Piechurów Wanda Winczaruk. Poczem nastąpiły chwile wspomnień o 30 edycjach żagańskiej giełdy. Przeeepiękny album wspomnieniowy wykonał Ryszard Dyrkacz wraz z żoną Marią. Ryszard przez długie lata jako prezes Szronów, organizował  Spotkania z Piosenką Turystyczną i Żeglarską na stanicy żagańskich Szronów. Wspominki o giełdzie przedstawili też Jacek Nowakowski i Małgosia Rulińska, która krotko i humorystycznie przedstawiła również 30 letnią historię stowarzyszenia Piechur ( gdyż taki jubileusz w tym roku obchodzimy).

Pierwszy dzień giełdowy zakończyły klimatyczne koncerty zespołu  „ Zapchaj Dziura” i  zespołu  „Pod Wiatr”. Przybyła z całej Polski publiczność czuła niedosyt. Zasiedliśmy zatem w krąg przy ognisku, by wspólnie pośpiewać do późnej nocy. Radość ze spotkania, rozmowy po świt, powitalne przytulanki „na misia” nie miały końca.

W sobotę 14 czerwca Piechury pracowały od rana. Trzeba było na nowo rozłożyć leżaki, rozstawić krzesła i zorganizować biuro Saganka.

 Bo sobota  to dzień prób i przesłuchań konkursowych. Konkurs miło nas zaskoczył wysokim poziomem wykonawców. W jury zasiadły osoby, na których pracy i bezstronności mogliśmy polegać. W jej składzie pracowali- Aleksandra Bacińska, Andrzej Nowak, Tomek Motyka, Jacek Nowakowski, Krystyna Karolewska ( sekretarz Jury) , dlatego nagrody wręczaliśmy z ogromną satysfakcją

Nagrody ufundowane przez Burmistrza Sławomira Kowala i Radę Miasta Żagań

I miejsce:  Pierwsza Wachta z Torunia

II  miejsce: Węże z poligonu z Piły

III miejsce: Sebastian Kubiak z Wrocławia.

Wyróżnienia równorzędne otrzymali:

Interferencja Marcin Gąbka z Warszawy

Asocjacja SL z Bieniowic

Muzyczny Las z Wrocławia.

Nagrodę Starosty Żagańskiego zdobyła Bernadetta Zamaria. Głogów

Nagrodę Publiczności, ufundowaną przez burmistrza Sławomira Kowala otrzymała „Watra” 4 Drużyna Starszoharcerska z Żar.

 Nagrodę im. Jadzi Mochniej otrzymała M.S Interferencja Marcin Gąbka z Warszawy

Nagrodę Lubuskiego Związku Żeglarskiego zdobyła grupa W Sam Środek z Zielonej Góry

Nagrodę Radia Danielka wyśpiewała Borgia Cafe Zielona Góra

Piechurowe  nominacje:

Na Szanty nad Zalewem Tolkmicko wyśpiewały Węże z Poligonu

Na Kropkę wybierze się Krzysztof Grzela Z dna Szuflady

Na Drogowskazy Szymon Zieliński

Na Chmielowisko Projekt Iwonka i Jacek

Na Giełdę do Szklarskiej Poręby zaproszenie dostali Bernadetta Zamaria z Głogowa

i Muzyczny Las oraz cała publiczność Saganka.

Po wręczeniu nagród z radością wysłuchaliśmy Koncertów Starej Kuźni i grupy Pod Prąd. Tu ogromne podziękowania Pod Prądom (za życzliwość), Starej Kuźni (za epicką cierpliwość). SAGANEK zakończył się bladym świtem (o godzinie 5.30)  afterkiem przy ognisku. Mimo upału i potknięć z czasową "obsuwą," było klimatycznie, muzycznie i przyjaźnie.

ZAPRASZAMY do nas za rok.

 Podziękowania należą się ludziom, którzy czuwali pracowicie nad sprawnym przebiegiem dnia. Są to: Zdzisława Czarnecka (za fantastyczne kierowanie biurem), Romana Błahuta, Skarleta Prajs (za pracę inspicjentek), małej Basi (za zachwalanie muzycznego Żagania), Ali Rybarczyk ( za "sfocenie" wydarzenia, Jankowi Mazurowi (za filmiki i zdjęcia) Gosi i Andrzejowi Morzycom (za pracę, której niby nie widać, a bez której byłoby słabo), Łucji Gaszynie (za oprawę plastyczną) , Rysiowi Gaszynie (za jej zainstalowanie). Wiesi Winczaruk, Ziutkowi Brzeziańskiemu i Jankowi Mazurowi (za wystawę 30 ST Piechur i Saganka) Piechurom i Bobrom, pracownikom Pałacu (za Waszą pracę), Gazecie Lubuskiej, TVŻ, Radiu Danielka (za patronat medialny), cudownej, rozśpiewanej Publiczności (za to, że byliście z nami). Konkursowiczom (za wysoki poziom, którym nas zachwyciliście),  donatorom (za hojność), i wszystkim, którzy swą obecnością zechcieli uświetnić nasze 30 Spotkanie z Piosenką Turystyczną i Żeglarską. Saganek. Żagań 2025 kłaniamy się nisko.

Przyjaciele Saganka 2025 to:

ZW Automation Maciej Włodarczyk Wrocław

Monika Bednarz Kania Jodłów

Grzegorz Kania Lubięcin

Hotel i Restauracja Willa Park Żagań

Lubuski Okręgowy Związek Żeglarski Zielona Góra

Lapis Bożnów

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Żagań

RG Nieruchomości Ryszard Gaszyna Żagań

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Żagań

 

Wiecej zdjęć i filików z występow i koncertów na naszym FB - Stowarzyszenie Turystyczne Piechur - zapraszamy !

23 czerwca 2025
Czytaj więcej o: 30. Spotkanie z Piosenką Turystyczną i Żeglarską SAGANEK 2025 za nami

Saganek 2025 - XXX Jubileuszowe Spotkanie z Piosenka Turystyczną i Żeglarską 13-14 czerwca 2025r.

Przejdź do - Saganek 2025 - XXX Jubileuszowe Spotkanie z Piosenka Turystyczną i Żeglarską 13-14 czerwca 2025r.

 

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  •  
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
Będziemy przypominać się z dokumentami do zgłoszeń konkursowych - regulamin "w nowej szacie graficznej "
2 kwietnia 2025
Czytaj więcej o: Saganek 2025 - XXX Jubileuszowe Spotkanie z Piosenka Turystyczną i Żeglarską 13-14 czerwca 2025r.

Pożegnaliśmy zimę nadeszła wiosna

Przejdź do - Pożegnaliśmy zimę nadeszła wiosna

Pożegnaliśmy zimę, nadeszła wiosna,

 A zimą również wiele się działo.

Rok rozpoczęto tradycyjnym balem sylwestrowym w siedzibie Piechura.

Styczeń minął pod hasłem koncertów i bali. Członkowie Piechura chętnie uczestniczyli w imprezach zorganizowanych przez miasto m.in. w koncercie noworocznym w wykonaniu szkół muzycznych, koncertach kolęd organizowanych przez parafię.

Odwiedzono Żary by wspólnie pośpiewać ze Starym Brykiem w pubie Skarpa.

W styczniu mała grupka udała się na zimowy wypad w góry do zaprzyjaźnionej Chatki Karkonoskiej.

Tam odbył się bal w strojach Mikołajów a drugiego wieczoru „Błyskoteka”.  Sobotni dzień spędzono na wędrowaniu po Karpaczu.

Styczeń zaowocował również radosnymi imprezami urodzinowymi. Okrągłe rocznice zorganizowali w klubie Ala R, Janeczka, Zbyszek „Maluśki” i Ewa W.

Tradycyjnie współorganizowano marsz Nordic Walking z WOŚP.

Odbyły się kolejne gitarogrania, w których nie może brakować gitar z Piechura.

Pierwszy lutowy weekend to tradycyjny spacer dla uczczenia pamięci zmarłej Maryi Kolskiej, wieloletniej Piechurki. Tym razem nasza ekipa wybrała się do miejsca piknikowego przy ul. Wesołej. Była gitara, ognisko, śpiewy i wspominki.

Współpracujemy z innymi stowarzyszeniami. W drugi  lutowy weekend wzięliśmy udział w spacerze z okazji imienin księżnej Doroty, zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Żagania. Wydarzenie ciekawie zorganizowano. Trasy prowadzili lubiani regionaliści.

Walentynki przywitały nas śniegiem i pośniegową pluchą, ale pomimo to, spora ekipa wybrała się na 5 km spacer do restauracji Bartosz, by tam pobiesiadować w przyjaznej atmosferze.

Duża radości przyniósł bal maskowy, w którym uczestniczyło ponad 20 osób a przygrywał zespół w składzie: Zbyszek- akordeon, Jasiu – gitara, Geniu – instrumenty wszelakie zwane „przeszkadzaczami”.

Nie zabrakło energii na wędrówki po górach, coniedzielne Spacery z Piechurem i wypady nad morze.

Pod koniec lutego odbył się wyjazd do Janowic. Uczestniczono w koncercie zespołu Pod Prąd w schronisku Szwajcarka.

A bale organizowano nawet na łonie natury - 23 lutego w ramach Spaceru z Piechurem odbył się Bal Maskowy w altanie. Była muzyka zorganizowana przez kolegę Zdzisława, poczęstunek, tańce i przyśpiewki.

Święto kobiet tradycyjnie zorganizowano na wyjeździe w góry. Od paru lat są to Góry Sowie z noclegami w Rzeczce. Były wędrówki po szlakach, wieczorne śpiewy przy gitarze i wesołe biesiadowanie a w niedzielne południe zwiedzanie zespołu klasztornego w Krzeszowie.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 20 osób z Piechura i sympatyków ze Szczecina. Pogoda dopisała, więc wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu.

Nadeszła wiosna. Przywitano ją w sobotę 22 marca wspólnie z Pancerniakami na ognisku u Mirasa. Były gitary, grillowane jedzonko, śpiewy i wspólne biesiadowanie. Niektórzy przybyli do Tomaszowa pieszo, inni rowerami, ale większość uprawia już turystykę samochodową.

Tradycyjny Spacer z Piechurem również przywitał wiosnę. Zorganizowano 6 km spacer i piknik przy ul. Wesołej. Przybyło ponad 20 osób. Przygotowano 4 Marzanny. Była muzyka, kiełbaski, śpiewy i tańce.

 

 

 

 

25 marca 2025
Czytaj więcej o: Pożegnaliśmy zimę nadeszła wiosna

XXX Spotkanie z Piosenką Turystyczną i Żeglarską Saganek 13-14 czerwca 2025r.

Przejdź do - XXX Spotkanie z Piosenką Turystyczną i Żeglarską Saganek 13-14 czerwca 2025r.

Ruszamy.......!

Zapraszamy na XXX Spotkanie z Piosenką Turystyczną i Żeglarską "Saganek 2025" . To już  30 raz  odbędzie się święto piosenki w Żaganiu -  będzie zatem jubileuszowo i wspomnieniowo ! Zapraszamy wszystkich tych, ktorzy towarzyszyli nam przez 3 dekady oraz tych ktorzy jeszcze nas nie poznali . Bawimy sie wspólnie 13 i 14 czerwca a konkurs piosenki odbedzie się 14 czerwca 2025r. 

W załaczeniu regulamin konkursu oraz karta złoszenia i oświadczenie RODO 

20 marca 2025
Czytaj więcej o: XXX Spotkanie z Piosenką Turystyczną i Żeglarską Saganek 13-14 czerwca 2025r.

Minał kolejny rok

Przejdź do - Minał kolejny rok

Minął kolejny rok

 

W drugiej połowie 2024 sporo się działo.

Wakacje to tradycyjne wyjazdy na festiwale piosenki turystycznej. Nasza ekipa włączyła się w śpiewy na Polanie – Wędrowny Przegląd Piosenki Polana - w końcówce lipca, by następnie uczestniczyć w Giełdzie Piosenki Studenckiej  w Szklarskiej Porębie.

Podróżowaliśmy po różnych krajach - indywidualnie i grupowo po Malcie, Maroko, Gruzji, Armenii, Grecji ( rejs jachtem).

Często wybieraliśmy wypady krajowe np. nad morze do Kołobrzegu, Dziwnowa, Dziwnówka, Świnoujścia czy w góry do Świeradowa, Karpacza, na Szwajcarkę, do Szarocina.

Odbywały się coniedzielne Spacery z Piechurem po okolicy, które zgromadziły już ponad 30 aktywnych uczestników.

W upalne letnie weekendy odwiedzaliśmy urokliwe zakątki Kołatki, by oddać się spacerom wzdłuż jeziora, leżakowaniu, biesiadowaniu i przejażdżkom rowerami wodnymi.

Jesienne popołudnia od czasu do czasu spędzaliśmy przy ognisku u Mirasa w gościnnym Tomaszowie.

Nasi członkowie chętnie odwiedzali wystawy, galerie zorganizowane przez Miasto i inne instytucje.

Nie zabrakło Piechurów na różnych uroczystościach lokalnych np. wyborze Żaganianina Roku 2023, spotkaniach z radnymi, zarówno tymi ustępującymi, jak i nowo wybranymi, dożynkach powiatowych.

W Dzień Zaduszny odwiedziliśmy cmentarz i groby tych, których już nie ma z nami.

W 2024 roku na wieczny odpoczynek odeszły dwie nasze przyjaciółki: Marysia i Hania. Bardzo nam ich brakuje.

Tradycyjne 11 listopada w murach klubu zabrzmiały pieśni narodowe. To wydarzenie gromadzi zwykle spore grono uczestników.

Grudzień dopisał pogodowo, więc udały się dwie górskie wycieczki: do Świeradowa połączona z Balem Mikołajów oraz na Śnieżnik Na Urodziny Krysi.

Rok zakończyliśmy z przytupem na klubowej imprezie sylwestrowej. Tym razem bez petard, błyski tylko na parkiecie.

Nasza działalność została doceniona przez władze miasta: członkowie Zarządu oraz Alicja Rybarczyk i Eugeniusz Wyspiański otrzymali dyplomy z podziękowaniami podczas obchodów Tygodnia Seniora.

A XXXX Spotkanie z Piosenką Turystyczną i Żeglarską znalazło się w harmonogramie i budżecie miasta.

9 stycznia 2025
Czytaj więcej o: Minał kolejny rok

Galeria

  • Powiększ zdjęcie